середа, січня 17, 2018

Лебідь шипун

                                    Лебідь шипун  ( Cygnus olor )


1. Систематичне положення
    Ряд: Гусеподібні
    Вид: Лебідь шипун



2. Екологічна група
Населяє зарослі водною рослинністю водойми — лимани, озера, іноді болота. Білий лебідь є однією з великих водоплавних птахів, відрізняючись розмірами і вагою, яка досягає 10-13 кг.  
Веде осілий спосіб життя і вкрай рідко перелітає з місця на місце. На час холодів птахи відлітають у теплі країни, а при настанні весни повертаються.

3. Пристосування
Лебідь шипун має довгу шию (виглядає витонченою), довгастий тулуб (близько 150 -170 см ) і голову середнього розміру. Плаваючи, шипун часто згинає шию у формі букви «S». Сильні крила мають розмах майже 2 метри, лапи короткі, темного кольору, знаходяться злегка ззаду.  Лебідь-шипун харчується рослинною їжею і годується протягом усього дня. Шукаючи їжу, птахи занурюють голову на довгій шиї під воду і обстежують дно. Вони можуть дістати рослини, що ростуть на глибині до одного метра.

4. Гніздовий період
Пари створюються на все життя, але якщо один з партнерів гине, другий створює нову пару.
Самець і самка мало чим відрізняються один від одного. У підстави дзьоба самця  можна побачити чорний наріст (вуздечку), хоча має дзьоб оранжево-червоне забарвлення. Наріст має властивість набухати під час шлюбного сезону. В даний період ця частина дзьоба стає більш помітною. Якщо ви бачите білого красеня з роздутою вуздечкою – будьте впевнені, що перед вами самець
Самець вириває дзьобом очерет та інші рослини, після чого передає їх самці, яка влаштовує гніздо. Гніздо самка споруджує в заростях.

5. Цікаві факти
  • Середня тривалість життя цієї птиці – 28 років. 
  • Найбільший з усіх водоплавальних птахів (150 - 170 см, розмах крил - 2 м )
  • Найважчий з усіх літаючих птахів (10 -13 кг)
  • Лебідь — шипун є національним птахом Данії. 
  • Цей вид лебедя є власністю королеви Великобританії і тільки королівській родині дозволено вживати м’ясо цих птахів.



Немає коментарів:

Дописати коментар