пʼятниця, січня 19, 2018

Зозуля звичайна

                               Зозуля звичайна (Cuculus canorus)


1.Систематичне положення
 Вид: Зозуля звичайна
 Ряд : Зозулеподібні


2. Екологічна група
Живуть у лісах, лісостепах, степах, різних за складом берегових кущах застійних або поточних водоймищ, у парках і садках.  Харчується комахами, яких зазвичай знаходить на деревах і в кущах. Вона скльовує всіх комах, які трапляються у неї на шляху. Зозуля - один з небагатьох птахів, які поїдають і волохату гусінь. 
Вони ведуть поодинокий спосіб життя. Самці займають великі ділянки -до декількох га, а ось у самок територія менш обширна. Свої гнізда вона не будує. 

3. Пристосування
Зозуля звичайна, зовнішній вигляд якої нічим не примітний, тим не менше володіє вражаючою хитрістю. Вона по одному по черзі підкидає свої яйця в різні гнізда, а сама з чистою душею відправляється зимувати в Південну Африку. А тим часом у гніздах прийомних батьків відбуваються невеселі події.

4. Гніздовий період
Така поведінка пернатих називається гніздовим паразитизмом. Оскільки у яєць зозулі період інкубації коротший, ніж в інших птахів, то її пташеня вилуплюються першими. Пташеня зозулі більші за інших пташенят. Наступного дня у зозуленяти проявляється рефлекс викидання: все, що лежить в гнізді, зозуленя прагне викинути.

5. Цікава інформація
  • Зозуля - обережний птах. Її складно побачити, проте гучне „ку-ку" добре знає кожний з нас, а ось мало хто може похвалитися, що бачив цього птаха.
  • Чому птахи виховують чужого малюка, виявивши підміну? Як показують досліди, практично всі птахи погано знають свої яйця. Саме тому вони не бачать різниці. Качки, кури і орли взагалі можуть висиджувати абсолютно будь-який предмет, що за формою нагадує яйце.


Немає коментарів:

Дописати коментар